W niedziele możliwe są burze i przejaśnienia! – prognoza na 1 lipca

W ciągu kolejnej doby na pogodę w kraju nadal będzie oddziaływać wyż znad północnej Europy. Jedynie na wschodzie zaznaczy się układ niskiego ciśnienia znad zachodniej Rosji. Poza tym będzie napływać między innymi chłodne i umiarkowanie wilgotne powietrze z północy. W zamian tego w wielu miejscach dodatkowo  na nowo zaczną rozwijać się liczne komórki burzowe oraz utrzyma się dość silny i porywisty wiatr.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym utrzymają się również przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Zaś dość pogodnie i bez opadów będzie na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +8 do +17 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z północy i północnego-zachodu. Jedynie na Pomorzu i południu może miejscami być zmienny z przewagą od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +16 do +21 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.