W piątek nadal pojawią się chmury i też lokalne burze! – prognoza na 18 maja

W ciągu kolejnej doby wpływ na pogodę w kraju w dalszym ciągu będzie mieć niż, którego centrum znajdzie nad Białorusią. Poza tym napływać będzie między innymi też nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. W dodatku w wielu miejscach na nowo pojawią się też liczne komórki burzowe oraz miejscami większe przejaśnienia.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się też duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-zachodzie kraju oraz w południowej części Morza Bałtyckiego. Temperatura powietrza wyniesie od +11 do +17 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i zmienny z przewagą od zachodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno oraz z większymi przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-zachodzie kraju i w południowej części Morza Bałtyckiego. Temperatura powietrza wyniesie od +15 do +23 stopni. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i zmienny z przewagą od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Dodaj komentarz