W wielu miejscach możliwe są liczne podtopienia i Burze! – prognoza na 17 maja

Przez najbliższą dobę wpływ na pogodę w kraju będzie nadal mieć niż, którego centrum niżu znajdzie się nad Polską Centralną. Poza tym przechodzić będzie dość mocno uwodniony front, na którym występować będą ciągłe opady deszczu o zmiennym natężeniu i między innymi dość gwałtowne i niezbyt też liczne burze z gradem.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się intensywne opady deszczu lub mżawki oraz dodatkowo przechodzić będą dosyć gwałtowne też burze. Poza tym nad samym morzem mogą również miejscami rozwijać się mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +12 do +16 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północy i północnego-wschodu. Jedynie na południu i we wschodniej Polsce będzie on zmienny z przewagą od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym przechodzić między innymi będą opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo miejscami mogą wystąpić też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-zachodzie Polski i częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +16 do +22 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i zmienny z przewagą od północnego-wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać a wieczorem powoli zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Dodaj komentarz