W środę mogą wystąpić liczne mgły i gwałtowne Burze! – prognoza na 16 maja

W ciągu doby wpływ na pogodę w kraju będzie nadal mieć układ niskiego ciśnienia, którego centrum znajdzie się nad Karpatami. Poza tym na nowo rozwijać mogą się liczne mgły i między innymi też przechodzić będą burze, które w wielu miejscach Polski miejscami mogą być dość gwałtowne i z gradem. Dodatkowo pozostaniemy też w dość ciepłym i wilgotnym powietrzu, które napływać będzie od południowego-wschodu i wschodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i początkowo między innymi również lokalne burze. Dodatkowo mogą rozwijać się liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +12 do +17 stopni. Wiatr nadal słaby i umiarkowany z południa i zmienny z przewagą od północy i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18  do +25 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Dodaj komentarz