W najbliższych dniach duże spadki i zmiany ciśnienia odczują meteopaci!

Od dłuższego czasu nad pogodą w kraju dominują duże wahania ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cierpią na tym meteopaci, którzy reagują na różne zmiany w pogodzie. W zamian tego w ostatnim czasie klimat w Polsce i Europie jest zmienny i będzie też nieobliczalny.

 

Źródło mapy Synoptycznej – weetterzetrale.de

 

Z kolei przez najbliższe dni nad polską coraz to częściej zaczną przechodzić fronty atmosferyczne z układami wysokiego i między innymi niskiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego meteopaci mogą miejscami odczuwać różne dolegliwości, nie tylko bólowe. Dodatkowo w ostatnich dniach ciśnienie atmosferyczne było i między innymi będzie nadal stosunkowo wysokie lub niskie. To za sprawą niżu, którego centrum będzie znajdować się nad Litwą i wyżu znad północnej i południowej części Europy, który też początkowo do Polski sprowadzi od północnego-zachodu nieco chłodniejsze i też dość wilgotne powietrze oraz znacznie już cieplejsze i między innymi również gorące i suche powietrze od południa i południowo – wschodniej części kraju.

 

 

Źródło mapy Synoptycznej – meteopool.org

 

 

Źródło mapy Synoptycznej – wetter3de

 

Źródło mapy Synoptycznej – meteopool.org

 

Źródło mapy Synoptycznej – wetter3de

 

Poza tym spadek ciśnienia mogą odczuć przede wszystkim osoby starsze i dzieci oraz między innymi osoby z niską odpornością. Szczególnie gwałtowny też spadek ciśnienia atmosferycznego może być najbardziej odczuwalny  i też niebezpieczny dla osób z problemami układu sercowo – naczyniowego. W tym samym czasie u tych osób zwiększa się również krzepliwość krwi, co może powodować zaburzenia rytmu serca, kołatania i problemy z układem krążenia. Najczęściej te problemy zdrowotne są też związane z przechodzeniem różnych i też bardzo aktywnych frontów atmosferycznych. Jednym z nich jest front ciepły, który dokucza najbardziej u człowieka i między innymi też chłodny front atmosferyczny. Ich wpływ w organizmie mogą odczuć osoby, które mają problemy z nadciśnieniem lub częstym bólem głowy i depresją.

 

Źródło mapy Synoptycznej – eko.pl

 

Tak więc zalecamy wszystkim uważnie obserwować swój organizm przy różnych warunkach pogodowych, a jeśli coś w naszym zdrowiu nas zaniepokoi to koniecznie skontaktujmy się ze swoim lekarzem, który w każdej sytuacji pomoże nam ze zdrowiem.

 

Dodaj komentarz