We wtorek utrzymają się liczne chmury i możliwe są Burze! – prognoza na 15 maja

W ciągu kolejnej doby wpływ na pogodę w kraju będzie mieć niż znad Czech. Poza tym w wielu miejscach na nowo też rozwijać będą się burze i między innymi napływać będzie na ogół ciepłe i wilgotne powietrze ze wschodu Europy.W zamian tego dodatkowo w wielu miejscach Polski i nad samym morzem mogą również rozwijać się liczne mgły lub zamglenia.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10 do +15 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu i północnego-wschodu oraz miejscami może być zmienny. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +19 do +24 stopni. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i zmienny z przewagą ze wschodu i od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Dodaj komentarz