W poniedziałek w wielu miejscach możliwe są lokalne burze! – prognoza na 14 maja

W ciągu kolejnej doby wpływ na pogodę będzie mieć niż znad Austrii. Poza tym w wielu miejscach na nowo będą rozwijać się liczne komórki burzowe oraz pozostaniemy między innymi też w dość ciepłym i wilgotnym powietrzu, które napływać będzie ze wschodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Poza tym na południu w Centrum i też na północnym-wschodzie i wschodzie kraju nadal mogą utrzymywać się lokalne burze. Na pozostałym obszarze początkowo będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu i zmienny z przewagą od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Pomorzu i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +17 do +23 stopni. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu i zmienny z przewagą od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Dodaj komentarz