W niedziele wrócą rozpogodzenia i też lokalne burze! – prognoza na 13 maja

W ciągu kolejnej doby na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad Skandynawii i zachodniej Rosji. Poza tym wzrośnie też temperatura i między innymi pozostanie również z nami dość ciepłe i wilgotne powietrze, które napływać będzie ze wschodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski na ogół będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie nieco więcej chmur oraz przelotne opady deszczu i lokalne burze mogą nadal występować na zachodzie oraz częściowo w północnej Polsce i nad samym morzem. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +11 do +16 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu i zmienny z przewagą od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie na ogół dość pogodnie oraz pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie, bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze mogą nadal przechodzić na północnym-wschodzie oraz we wschodniej i południowo-wschodniej części Polski. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +23 do +26 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu i zmienny z przewagą od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Dodaj komentarz