Weekend w kraju przyniesie rozpogodzenia i Burze! – prognoza na 12 maja

Przez weekend wpływ na pogodę w kraju nadal będzie mieć wyż znad Finlandii i zachodniej Rosji. Poza tym pozostaniemy też w dość ciepłym i suchym powietrzu, które na ogół napływać będzie od południowego-wschodu Europy. W zamian tego w wielu miejscach Polski niebo zacznie się przejaśniać i między innymi lokalnie wystąpią też burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na południu oraz w Centrum i na wschodzie kraju pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie, bez opadów. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem będzie na ogół sporo chmur oraz przelotnie wystąpią opady deszczu o zmiennym natężeniu i burze, które miejscami mogą być dosyć gwałtowne i silne oraz też z gradem. Poza tym temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9 do +18 stopni. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i częściowo też na północy Polski nadal mogą występować przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju na ogół będzie dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +21 do +27 stopni. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Dodaj komentarz