W piątek przez Polskę na nowo przejdą silne Burze! – prognoza na 11 maja

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad zachodniej Rosji. Poza tym od Niemiec nasunie się chłodny front atmosferyczny, za którym na nowo będą rozwijać się mocno uwodnione oraz między innymi gwałtowne i silne burze. Dodatkowo tuż za tym frontem na zachodnią część Polski spłynie początkowo nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze od południowego-zachodu Europy. Na pozostałym obszarze kraju na ogół będzie zalegać ciepła i też wilgotna masa powietrza, która napłynie od południowego-wschodu. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach nadal przechodzić będą przelotne opady deszczu i burze, które miejscami mogą być dosyć gwałtowne i z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południowym-wschodzie i częściowo w Centrum kraju. Poza tym temperatura minimalna powietrza wyniesie od +12 do +19 stopni. Wiatr nadal będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i też zmienny z przewagą od północnego-zachodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w wielu miejscach Polski i nad samym morzem nadal pojawi się zmienne i duże też zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu oraz dodatkowo dość gwałtowne i silne burze z gradem. Jedynie początkowo pogodnie i bez opadów powinno być na północnym-wschodzie kraju. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +14/21 na Wybrzeżu i zachodzie do +24/27 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i zmienny z przewagą ze wschodu i od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Dodaj komentarz