Po weekendzie w całym kraju nadal będzie ciepło i wrócą gwałtowne Burze!

Podczas weekendu i z początkiem tygodnia pogoda nadal będzie w wielu miejscach zróżnicowana i zmienna. Poza tym temperatura utrzyma się na stałym poziomie oraz miejscami będzie słonecznie i dodatkowo przelotnie popada lub też zagrzmi.

Źródło mapy Synoptycznej -DWD

Natomiast przez weekend miejscami na zachodzie i częściowo też w północnej Polsce ze względu na dość wysoką wilgotność powietrza i podwyższoną energią potencjalną będą miejscami rozwijać się liczne komórki burzowe. Co prawda zarówno suchych i pogodnych miejsc również nie zabraknie. Dodatkowo temperatura nadal oscylować będzie na poziomie od +20 do +25 stopni Celsjusza.

Z kolei z początkiem nowego tygodnia na pogodę nadal będzie oddziaływać wyż znad Skandynawii i zachodniej Rosji. Poza tym też napływać na ogół będzie dość ciepłe oraz między innymi wilgotne powietrze od południowego-wschodu Europy. Temperatura powietrza oscylować zacznie w granicach od +18 do +25 stopni Celsjusza. Dodatkowo spodziewamy się kolejnych burz, które w wielu miejscach mogą być lokalne i dosyć gwałtowne.

Szczególnie najbardziej burze dadzą o sobie znać na obszarze zachodniej, południowo-zachodniej i też w północnej oraz Centralnej Polsce, którym na ogół towarzyszyć będą częste silne a wręcz nawalne opady konwekcyjne i między innymi również silny miejscami też wiatr.

Jest jednak spora szansa, że ocieplenie prawdopodobnie utrzyma się w kraju do końca tego miesiąca. Tak więc korzystajmy z pogody na świeżym powietrzu przez weekend jaką zwiastuje nam matka natura.

Dodaj komentarz