W całym kraju rozwiną się na nowo silne burze i będzie też Gorąco!

Podczas nadchodzących dni pogoda w kraju może i nie będzie idealna. Zrobi się początkowo jeszcze cieplej i między innymi w wielu miejscach zaczną na nowo rozwijać się dość gwałtowne i silne burze. Poza tym będziemy mogli spędzić czas też na świeżym powietrzu.

 

( Źródło mapy synoptycznej – DWD )

Z kolei w ciągu najbliższych paru dni na termometrach w wielu miejscach Polski temperatura zacznie wyraźnie rosnąć i utrzyma się na poziomie od +20 do maksymalnie +28 stopni Celsjusza. Jedynie noce i poranki w wielu miejscach mogą być nieco chłodniejsze.

 

 

Gorąco a wręcz też upalnie zrobi się na obszarze Polski zachodniej, północnej i wschodniej. Zaś im dalej na południe i południowy-zachód Polski to tam pogoda będzie na ogół zmienna i zróżnicowana po przejściu aktywnych frontów atmosferycznych. Nieco początkowo ochłodzić może się na przeważającym obszarze  do +15/20 stopni Celsjusza.

 

 

Dodatkowo pod koniec tego tygodnia na pogodę w kraju zaczną stopniowo oddziaływać dość aktywne i rozległe między innymi fronty atmosferyczne. Podczas nich zjawiska atmosferyczne i burze staną się dynamiczne i dodatkowo silne. W zamian tego najbardziej one będą aktywne i dokuczliwe w rejonie Polski południowej, zachodniej, Centralnej i częściowo też w północnej.

 

 

 

 

Natomiast podczas zbliżającego się weekendu pogoda stopniowo zacznie już się poprawiać i między innym pojawi się więcej też chwil ze słońcem. Dodatkowo mieszkańców Polski i wybrzeża ucieszy też temperatura, która w wielu miejscach może dochodzić lokalnie do +20/26 stopni Celsjusza. Poza tym warto już zaplanować sobie wolny czas na spędzanie go poza domem.

 

Dodaj komentarz