Z początkiem przyszłego miesiąca pogoda w Polsce stanie się bardzo Dynamiczna !

Od dłuższego czasu przyglądamy się nowym co jakiś czas aktualizacją modeli synoptycznych, które w wielu miejscach kraju z początkiem przyszłego tygodnia zwiastują stopniowy wzrost temperatury i między innymi też rozwój dość aktywnych i silnych zjawisk atmosferycznych, które między innymi niekiedy mogą być niszczące i stwarzające liczne zagrożenia na przeważającym dużym obszarze Polski.

 

 

Pierwsza dekada maja zapisze się jako przyjemna i do idealnych też nie będzie należeć. Poza tym dość często będą nam towarzyszyć duże wahania temperatury powietrza, które lokalnie mogą dochodzić do +15/30 stopni Celsjusza. Poza tym w zachodniej i między innymi też w północnej części Polski często będą towarzyszyć przelotne i dodatkowo silne opady pochodzenia konwekcyjnego a nawet również dość gwałtowne i silne burze. Czasami też powieje silny wiatr. Na pozostałym obszarze kraju pogoda na ogół będzie w kratkę. Pojawi się początkowo więcej chwil ze słońcem jak i też przelotnie wystąpią początkowo niewielkie opady deszczu lub mżawki.

 

 

 

 

Poza tym przez najbliższy weekend i z początkiem przyszłego tygodnia w całym kraju pogodę zaczną kształtować układy niskiego ciśnienia a wraz z nimi między innymi mocno uwodnione też fronty atmosferyczne i na ogół przynoszące przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i w tym między innymi lokalne lub dość gwałtowne burze.

 

 

 

 

 

 

Jest to zapewne niepokojąca prognoza dla osób, które wybierają się na dłuższy urlop poza domem. Szczególnie w województwach zachodnich i północnych pogoda będzie na ogół dość dynamiczna, deszczowa i wietrzna. Dodatkowo podczas niektórych dni opady pochodzenia konwekcyjnego na tym obszarze i nad samym morzem mogą być na tyle silne i obfite by spowodować liczne podtopienia lub zalania.

 

 

 

 

Póki co korzystajmy z pogody jaką zwiastuje nam matka natura. Z kolei im bliżej weekendu przedstawimy na nowo Państwu nowe długoterminowe prognozy i w tym szczególnie na długi zbliżający się wielkimi krokami weekend majowy.

Dodaj komentarz