Wiosna i pierwszy powrót kleszczy na obszarze Polski !

Od dłuższego czasu mamy kalendarzową wiosnę i warto też pomyśleć o zabezpieczeniu naszych pupilów przed właśnie występującymi pasożytami. Poza tym jaka między innymi istnieje również skuteczna ochrona przed kleszczami i w jaki też sposób można go usunąć ?

 

Natomiast spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu jesteśmy narażeni na kontakt z kleszczami, gdyż występują one szczególnie na obszarach leśnych, zwłaszcza tych liściastych lub mieszanych. Poza tym najbardziej niebezpieczną chorobą niosącą przez kleszcze jest Borelioza, która na ogół powoduje wczesne zmiany na skórze oraz też szybkie objawy grypopodobne np: bóle głowy, gorączkę lub między innymi osłabienie organizmu.

 

 

Dodatkowo warto wiedzieć iż największa ich aktywność jest od połowy marca do końca listopada. W zamian tego dobrze one też wiedzą, gdzie mogą spotkać swojego żywiciela, dlatego przeważnie czyhają nie w głębi lasu czy na środku polany, a raczej na ich obrzeżach. Natomiast jeśli jest to możliwe to zalecamy ograniczyć spacery do lasu lub w czasie ich bardzo wzmożonego występowania. Poza tym pamiętajmy też o specjalnych lekach, które potrafią odstraszyć kleszcze oraz po powrocie do domu ze spaceru uważnie obejrzeć swoje ciało jak i naszego pupila.

 

Dodaj komentarz