We wtorek nadal utrzymywać będzie się deszcz i mgły ! – prognoza na 17 kwietnia

Z upływem doby wpływ na pogodę częściowo w kraju będzie mieć wyż znad Niemiec. Jedynie obszar Polski wschodniej znajdzie się w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji. Poza tym nadal napływać między innymi będzie dość ciepłe i wilgotne powietrze z północnego-zachodu.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nadal utrzymywać będą się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo mogą też wystąpić lokalne burze i liczne mgły. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +7 do +15 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą z północy i od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół pojawi się zmienne i umiarkowane zachmurzenie. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki. Dodatkowo na południu i wschodzie Polski na nowo mogą rozwijać się lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na zachodzie. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +13 do +21 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć  i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Dodaj komentarz