W tygodniu przez Polskę na nowo przejdą Burze ! – prognoza na 16 kwietnia

Z początkiem tygodnia na pogodę nadal będzie oddziaływać wyż znad wschodniej Ukrainy. Poza tym pojawia się też przelotne opady deszczu oraz miejscami wystąpią lokalne burze i dość gęste mgły. W dodatku napływać też będzie dość ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-wschodu kraju.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski pojawi się na ogół duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami, bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i lokalne burze możliwe będą na południowym-zachodzie oraz też na Pomorzu. Dodatkowo w wielu miejscach rozwijać zaczną się dość gęste mgły i zamglenia. Poza tym temperatura minimalna powietrza wyniesie od +10 do +15 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia na obszarze kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować nadal będą przelotne intensywne opady deszczu oraz pojawią się na nowo lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na północnym-zachodzie. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +15 do +25 stopni. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu i z południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Dodaj komentarz