W niedziele pojawią się przejaśnienia i lokalne Burze ! – prognoza na 15 kwietnia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie kształtować wyż znad południowej Ukrainy. Poza tym nadal napływać między innymi też będzie ciepłe oraz też wilgotne powietrze z południa Europy. Dodatkowo na zachodzie i północy Polski mogą na nowo rozwijać się lokalne burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju pojawi się umiarkowane i małe zachmurzenie, bez opadów. Jedynie przelotny deszcz lub lokalne burze występować mogą częściowo na Pomorzu i w północno-wschodniej części Polski. Poza tym temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9 do +12 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się zmienne i umiarkowane zachmurzenie, bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i lokalne burze na nowo będą rozwijać się na zachodzie i częściowo w północnej Polsce. Poza tym temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +18 do +24 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Dodaj komentarz