W sobotę wyjdzie słońce i możliwe będą też Burze ! – prognoza na 14 kwietnia

Przez weekend wpływ na pogodę zacznie mieć wyż znad zachodniej Rosji. Poza tym napływać będzie też ciepłe i wilgotne powietrze z południa i od południowego-wschodu Europy. W zamian tego w wielu miejscach Polski pojawią się między innymi liczne przejaśnienia i pojedyncze rozwiną się burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach nadal występować będą przelotne opady deszczu oraz miejscami dość gwałtowne i lokalne burze. Jedynie bez opadów powinno być na Śląsku oraz też na Suwalszczyźnie. Poza tym temperatura minimalna powietrza wyniesie od +8 do +13 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na ogół w całym kraju pojawi się też zmienne i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami, bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i lokalne burze występować będą na Pomorzu oraz w Centrum na wschodzie i też w południowej części Polski. Poza tym temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +18 do +22 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo podczas burz może być silny i porywisty w porywach do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Dodaj komentarz