W piątek przez Polskę przejdą dość gwałtowne Burze ! – prognoza na 13 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie w zasięgu niżu znad zachodniej części kraju, który dodatkowo od południowego-zachodu przyniesie ze sobą dość aktywny front okluzji. Poza tym tuż za frontem będą rozwijać się liczne komórki lub między innymi dość dobrze zorganizowane pasma burzowe.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo w północnej części kraju. Poza tym temperatura minimalna powietrza wyniesie od +6 do +15 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu i od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze kraju pojawi się zmienne i małe zachmurzenie. Poza tym występować będą przelotne intensywne opady deszczu oraz lokalnie zaczną też rozwijać  się burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +19 do +24 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i zmienny od wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Dodaj komentarz