W czwartek miejscami będzie pogodnie i wystąpią burze ! – prognoza na 12 kwietnia

Wpływ na pogodę w ciągu doby będzie mieć niż znad zachodniej części Europy. Poza tym z dnia na dzień zacznie też napływać nieco cieplejsze i wilgotne powietrze z południowego-wschodu. W zamian tego pojawią się dodatkowo liczne przejaśnienia i między innymi lokalne burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski pojawi się małe i zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami, bez opadów. Jedynie przelotny deszcz i lokalne burze mogą wystąpić na Śląsku oraz częściowo w Centrum na północy i we wschodniej części kraju. Poza tym temperatura minimalna powietrza wyniesie od +7 do +12 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu i zmienny z przewagą od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze kraju pojawi się umiarkowane i zmienne zachmurzenie, bez opadów. Jedynie przelotny deszcz i lokalne burze pojawią się na zachodzie oraz też w północnej i we wschodniej części Polski. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +16 do +24 stopni. Wiatr nadal umiarkowany i silny ze wschodu i zmienny z przewagą od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Dodaj komentarz