W całym kraju pojawią się lokalne opady deszczu i burze ! – prognoza na 11 kwietnia

W ciągu kolejnej doby wpływ na pogodę w kraju będzie mieć kolejny niż znad obszaru Francji. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i lokalne burze oraz napływać między innymi będzie ciepłe i też chłodne oraz wilgotne dodatkowo powietrze od południowego-wschodu i ze wschodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal występować między innymi też będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i Podlasiu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +7 do +12 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i też wieczorem w całym kraju pojawią się chmury i większe też przejaśnienia. Poza tym występować będą między innymi nadal przelotne opady deszczu i lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być wzdłuż południowej części Polski i w Małopolsce. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +13 do +22 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i do południowego-wschodu. Dodatkowo nad samym morzem w porywach lokalnie może on dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Dodaj komentarz