We wtorek na nowo pojawią się burze i wyjdzie słońce ! – prognoza na 10 kwietnia

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w kraju nadal będzie mieć niż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym w wielu miejscach będą na nowo rozwijać się liczne komórki burzowe oraz między innymi napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski na ogół będzie pogodnie oraz pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami, bez opadów. Jedynie przelotny deszcz i lokalne burze mogą wystąpić na Suwalszczyźnie. Poza tym na zachodzie i w północnej części kraju niewykluczone są też lokalne mgły i zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +6 do +13 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju pojawi się zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz też w południowej i we wschodniej części Polski występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze początkowo do wieczora będzie bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +11 do +23 stopni. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Dodaj komentarz