W poniedziałek lokalnie rozwiną się mgły i burze ! – prognoza na 9 kwietnia

W tygodniu wpływ na pogodę będzie mieć niż znad Bretanii. Poza tym nadal napływać między innymi też będzie ciepłe i wilgotne powietrze z południa i od południowego-wschodu. W zamian tego w wielu miejscach mogą dodatkowo rozwijać się gęste mgły i lokalne burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie umiarkowane zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu i lokalne burze nadal pojawią się na zachodzie i w północnej części kraju. Poza tym nad morzem i też na północy będą rozwijać się gęste mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +8 do +11 stopni. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i zmienny z przewagą od północnego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół w całym kraju będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie więcej chmur oraz przelotne opady deszczu i być może lokalne burze pojawią się częściowo na zachodzie oraz w północnej i Centralnej Polsce. Poza tym mogą też rozwijać się gęste mgły lub zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +17 do +24 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Dodaj komentarz