W niedzielę przeważnie pogodnie i mroźno! – Prognoza na 18 marca.

Zostało kilka dni do astronomicznej wiosny, ale zima nie odpuszcza! W niedzielę wpływ na pogodę w kraju nadal będzie mieć wyż znad południa Norwegii, którego centrum przemieści się jednak na zachód, nad Morze Północne i Norweskie. Jego klin sięgać będzie nadal nad Białoruś. Z wyżem tym związane będą mroźne i suche masy powietrza arktycznego. Jednak na południowym wschodzie pojawią się chmury frontu atmosferycznego, związanego z niżem wędrującym znad Węgier nad Morze Czarne.

W ciągu nocy na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie, a na północy kraju także bezchmurnie. Jedynie na południu i południowym wschodzie utrzyma się duże zachmurzenie, a z chmur będzie padał śnieg, na ogół słabo. Jednakże na Podhalu i na Podkarpaciu nad ranem opady będą się intensyfikować. Temperatura wyniesie minimalnie od -16 do -4 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, dość silny i porywisty z północnego-wschodu. Najsilniejsze porywy wystąpią na terenach górskich, oraz w zachodniej części wybrzeża. Z czasem wiatr będzie już słabnąć. Na terenach pokrytych śniegiem powodować będzie nadal zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

W ciągu dnia także przeważnie pogodnie, a na północy słonecznie. Więcej chmur będzie na południu i południowym wschodzie. W tym ostatnim regionie na nowo pojawią się opady śniegu o umiarkowanym i dość sporym natężeniu. Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie od -10 do 1 stopnia powyżej zera. Najcieplej będzie na północnym zachodzie i północy, więc tutaj będzie lekka odwilż. Wiatr umiarkowany, na północnym wschodzie już słaby, zaś na południu i południowym wschodzie dość silny, nadal powodujący zwieje i zamiecie śnieżne. Wiać będzie z północnego wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Dodaj komentarz