W środę pogoda w całym kraju będzie w kratkę i mglista ! – prognoza na 14 marca

Z upływem kolejnej doby pogodę w kraju kształtować będzie początkowo jeszcze niż znad Finlandii. Poza tym z dnia na dzień zaczniemy dostawać się już pod wpływ dość silnego wyżu znad południowej Skandynawii, który między innymi od północnego-wschodu i ze wschodu Europy przyniesie chłodne oraz też mroźne i dodatkowo dość wilgotne powietrze.

 

 

Najbliższa noc i poranek na ogół przyniesie w całym kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów początkowo powinno być na Podkarpaciu. Dodatkowo mogą rozwijać się też silne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7 do +2 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i od zachodu oraz też zmienny z przewagą z północy i od północnego-wschodu. Natomiast ciśnienie atmosferyczne o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa i w kolejnych godzinach początkowo będzie bez większych zmian.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i też wieczorem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach Polski niewykluczone mogą być między innymi lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +3/5 na północy i nad samym morzem do +6/12 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i z zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Dodaj komentarz