We wtorek nadal pojawią się chmury i opady deszczu ! – prognoza na 13 marca

Przez najbliższe godziny i dobę wpływ na pogodę nadal będzie mieć niż znad południowej części Skandynawii. Poza tym na nowo zacznie nasuwać się kolejny dość rozległy front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i miejscami też silny wiatr. 

 

 

W ciągu nocy i o poranku na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na południu oraz w Centrum kraju niewykluczone mogą być między innymi lokalne burze z gradem lub krupą śnieżną. Jedynie początkowo dość pogodnie i bez opadów powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Natomiast temperatura powietrza wyniesie od +5 do +10 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z południowego-zachodu oraz od zachodu i zmienny z przewagą od południa i południowego-wschodu. W zamian tego w porywach lokalnie będzie dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 994 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i między innymi też wieczorem nadal będzie pochmurno oraz pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Poza tym na Dolnym Śląsku i być może na pozostałym również obszarze Polski niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub krupą śnieżną. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na wschodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +9 do +14 stopni. Wiatr nadal będzie dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne na ogół będzie powoli rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Dodaj komentarz