W tygodniu pojawi się kolejna strefa opadów deszczu ! – prognoza na 12 marca

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w kraju nadal będzie mieć niż znad Morza Północnego i między innymi chłodny też front atmosferyczny. Poza tym pozostaniemy również pod wpływem ciepłego i wilgotnego powietrza, które napływać będzie z południa i od południowego-zachodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół w całym kraju pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być początkowo na zachodzie oraz też we wschodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1 do +9 stopni. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze wschodu oraz miejscami może być też zmienny. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem nadal będzie pochmurno oraz pojawią się przejaśnienia. Poza tym od południowego-zachodu i w głąb Polski przemieści się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone między innymi lokalne burze. Dodatkowo mogą utrzymywać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +9 do +16 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i zmienny z przewagą od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Dodaj komentarz