W niedziele zrobi się ciepło i pojawią się opady mieszane ! – prognoza na 11 marca

Z upływem doby wpływ na pogodę w kraju nadal będzie mieć niż znad Morza Północnego. Poza tym w wielu miejscach Polski odczujemy znaczny wzrost temperatury powietrza, które napłynie znad południowej części Europy. W zamian tego będą też miejsca gdzie przelotnie popada deszcz i deszcz ze śniegiem oraz wystąpią również liczne przejaśnienia i mgły.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nadal mogą utrzymywać się też dość silne mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -2/+3 na północnym-wschodzie oraz w Centrum i na Pomorzu do +4/7 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i zmienny z przewagą od południa i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem w całym kraju będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach mogą nadal występować przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być w Wielkopolsce i w południowej części Polski.  Dodatkowo mogą utrzymywać się też liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +6/12 na północy i nad samym morzem oraz też na wschodzie i w Centrum do +13/18 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i zmienny z przewagą od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal wyraźnie będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Dodaj komentarz