W sobotę ciepło, ale z przewagą chmur! – Prognoza na 10 marca.

W sobotę Polska zacznie się dostawać pod wpływ silnego niżu znad zachodnich wybrzeży Europy. Związana z nim będzie adwekcja sporych ilości bardzo ciepłych mas powietrza polarnomorskich, które zaczną płynąć do naszego kraju od południa. Zanim to nastąpi nad Polską obecne będą jeszcze chłodne i wilgotne masy powietrza polarnomorskiego. Pomiędzy obydwiema masami pojawi się rozległy ciepły front atmosferyczny.

 

 

W ciągu najbliższej nocy zachmurzenie będzie zmienne. Na południu powinno być pogodnie i bez opadów, za to im dalej na północ tym więcej chmur, z których przelotnie będzie padać deszcz lub deszcz ze śniegiem. Z racji temperatury oscylującej w pobliżu 0 st.C i nieco poniżej znów wzrasta ryzyko lokalnych oblodzeń. W całym kraju możliwe liczne zamglenia i lokalne mgły, zwłaszcza nad ranem. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -3 do 0 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich i zmiennych. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli wzrastać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

W ciągu dnia zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami w centrum i na wschodzie. Od południowego zachodu wkroczy strefa słabych opadów deszczu związanych z frontem, zaś na północnym wschodzie utrzymają się jeszcze słabe opady mieszane, związane z chłodnym powietrzem. Temperatura po chłodnym poranku będzie szybko wzrastać, a wraz z nią zanikną zamglenia. Maksymalnie na termometrach będzie od +3 do +12 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zmiennych, a następnie z południowo-wschodnich. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i zacznie spadać. W południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Dodaj komentarz