W piątek nadal pojawią się opady mieszane i mgły ! – prognoza na 9 marca

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w dalszym ciągu na obszarze kraju będzie mieć niż znad Wysp Duńskim i między innym też dość aktywny front atmosferyczny, który na nowo przyniesie intensywne opady deszczu lub między innymi też deszcz ze śniegiem. Poza tym nadal napływać będzie dość ciepłe i wilgotne powietrze od południowego-zachodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół będzie pochmurno oraz pojawią się większe przejaśnienia. Poza tym występować między innymi będą też przelotne opady marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być wzdłuż południowej części Polski. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -2 do +2 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem na obszarze Polski pojawi się na ogół duże i umiarkowane zachmurzenie z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Poza tym w wielu miejscach występować na nowo będą przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +5 do +10 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych też kierunków z przewagą od zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Dodaj komentarz