W wielu miejscach spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem ! – prognoza na 8 marca

Z upływem kolejnej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem niżu znad Wysp Brytyjskich. Poza tym na nowo zaczną pojawiać się też przelotne opady mieszane lub między innymi marznące, powodując liczną gołoledź. Dodatkowo napływać również zacznie nieco cieplejsze i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz też występować będą marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem, które spowodują silną gołoledź. Poza tym Temperatura powietrza wyniesie od -2 do +1 stopnia. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem na przeważającym obszarze Polski pojawi się umiarkowane i też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, które mogą powodować na północy kraju liczną gołoledź. Dodatkowo na południowym-zachodzie niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +3/+5 na północy i nad samym morzem do +6/10 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Dodaj komentarz