W całym kraju pojawią się chmury i opady mieszane ! – prognoza na 7 marca

Z upływem kolejnej doby wpływ na pogodę nadal będzie miał niż znad Wysp Brytyjskich i między innymi też front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą opady deszczu lub też deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Poza tym napływać będzie też dość chłodne i wilgotne powietrze od południowego-wschodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować też będą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu, które dodatkowo mogą powodować lokalnie gołoledź. Poza tym temperatura minimalna powietrza wyniesie od -4 do +1 stopnia. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i też wieczorem na przeważającym obszarze Polski na ogół będzie pochmurno i między innymi pojawią się przejaśnienia. W zamian tego występować nadal będą przelotne opady marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Poza tym temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +1 do +9 stopni. Wiatr nadal będzie umiarkowany i dość silny ze wschodu i od południowego-wschodu oraz ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Dodaj komentarz