We wtorek w całym kraju pojawią się opady mieszane ! – prognoza na 6 marca

Z upływem kolejnej doby obszar kraju nadal pozostanie pod wpływem niżu znad Wysp Brytyjskich. Poza tym napływać będzie też między innymi chłodne oraz zimne i wilgotne powietrze z północy i od południowego – wschodu Europy. Dodatkowo wielu miejscach występować mogą również przelotne opady mieszane, które powodować będą lokalnie gołoledź.

 

 

Z kolei w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu występować mogą nadal częściowo w północnej i południowej części Polski. Poza tym temperatura minimalna powietrza wyniesie od -10 do -4 stopni. Wiatr na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i zmienny z przewagą od północnego-wschodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie wyraźnie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Natomiast przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz w wielu miejscach występować będą między innymi przelotne opady mieszane o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie kraju. Poza tym temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -2 do +5 stopni. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze wschodu oraz miejscami może być też zmienny. Ciśnienie atmosferyczne na ogół będzie też spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Dodaj komentarz