W tygodniu pojawią się opady marznące i przejaśnienia ! – prognoza na 5 marca

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w zachodniej części kraju na ogół będzie miał niż znad Wysp Brytyjskich. Natomiast pozostały obszar Polski pozostanie nadal w oddziaływaniu wyżu znad Morza Czarnego. Dodatkowo napływać zacznie nieco cieplejsze i też dość chłodne oraz wilgotne powietrze z południa i od południowego – wschodu Europy.

 

 

Z kolei w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami bez opadów. Jedynie przelotne symboliczne opady śniegu mogą wystąpić częściowo na północy  i w Centrum Polski. Poza tym temperatura powietrza minimalna wyniesie od -22/-11 na południu i wschodzie do -10/-5 stopni termometry wskażą na pozostałym obszarze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu i zmienny z przewagą od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Natomiast do południa oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze kraju pojawi się na ogół duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujące gołoledź występować będą na Pomorzu i Wybrzeżu. Poza tym temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -2/+3 na wschodzie i północy do +4/8 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego – wschodu i ze zmiennych też kierunków z przewagą od południa i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie wyraźnie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Dodaj komentarz