Mroźny początek tygodnia, lokalnie popada śnieg! – Prognoza na 26 lutego.

Obszar naszego kraju pozostanie pod wpływem silnego wyżu znad północnej Europy. Dzięki temu układowi z kierunków północno-wschodnich szerokim strumieniem spływać będą bardzo mroźne masy powietrza arktycznego kontynentalnego, cechujące się na ogół bardzo niską zawartością wilgoci.

 

Najbliższa noc przyniesie na ogół małe i umiarkowane zachmurzenie, bez opadów. Jednak lokalnie nie można wykluczyć pojawienia się przelotnych, symbolicznych opadów śniegu. Więcej opadów będzie jednak na Pomorzu i Wybrzeżu, gdzie zaznaczy się „efekt morza”. Może tam więc chwilami padać mocniej. Popada także na południowym wschodzie, gdzie także będzie trochę więcej wilgoci. Będzie mroźno! Temperatura powietrza wyniesie minimalnie od -21 st.C w kotlinach górskich, do -10 stopni na Pomorzu Zachodnim. Możliwe, że także w centrum i w rejonach pogodnych lokalnie pojawią się spadki temperatury minimalnej poniżej -18 st.C Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa i zacznie powoli spadać.

W ciągu dnia także zachmurzenie zmienne, w centrum i na zachodzie okresowo także słonecznie. Na ogół bez opadów. Jednak na Pomorzu i Wybrzeżu w dalszym ciągu pojawiać się będzie więcej opadów śniegu związanych z „efektem morza”. Słabo poprószy także na południowym wschodzie. Temperatura powietrza wyniesie maksymalnie od -15 st.C w Karpatach do -2 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu oraz wiejący ze zmiennych kierunków z przewagą kierunków wschodnich. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wyniesie 1028 hPa.

Dodaj komentarz