Od czasu do czasu niebo przykrywać będą chmury! – prognoza na 15 lutego

Z początkiem jeszcze kolejnej doby obszar kraju będzie pod wpływem wyżu znad Rosji. Natomiast od piątku wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie miała płytka zatoka niżowa znad Morza Północnego z frontem atmosferycznym, który przyniesie dodatkowo ze sobą opady konwekcyjne lub między innymi lokalne też burze.

 

 

Z kolei w ciągu nocy i o poranku na ogół będzie pochmurno oraz pojawią się przejaśnienia i między innymi też przelotne opady śniegu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów na ogół będzie na zachodzie i północnym – zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -6 do -3 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu i od północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąc i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

 

Natomiast do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem również pojawią się liczne chmury i przejaśnienia oraz między innymi na południu oraz też w Centrum i na wschodzie kraju pojawią się przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie oraz nad morzem i w całej północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3 do +2 stopni. Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i od południa. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

Dodaj komentarz