W całym kraju mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia ! – prognoza na 14 lutego

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Rosji oraz między innymi zacznie też napływać nieco zimne i też dość wilgotne powietrze z południa i od południowego – wschodu Europy. Dodatkowo będą miejsca gdzie rozwijać zaczną się liczne mgły oraz pojawią się większe też przejaśnienia i opady mieszane.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz w wielu miejscach Polski nadal mogą występować przelotne opady śniegu. Jedynie bez opadów będzie na zachodzie i w północnej części kraju. W dodatku mogą rozwijać się liczne marznące mgły lub też zamglenia, które będą osadzać szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -5 do -1 stopnia. Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany ze wschodu oraz między innymi też zmienny z przewagą od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem na przeważającym obszarze kraju i nad morzem będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotny śnieg i deszcz ze śniegiem nadal przechodzić  będzie w południowej oraz też w Centralnej i we wschodniej części Polski. Dodatkowo w wielu miejscach mogą utrzymywać się dość silne mgły lub zamglenia, które między innymi osadzać będą miejscami szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -1 do +2 stopni. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą z północnego – wschodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Dodaj komentarz