We wtorek pojawią się chmury i opady konwekcyjne ! – prognoza na 13 lutego

Już w ciągu najbliższych dni pogodę nad obszarem kraju na nowo będzie kształtować wyż znad Rosji. Dodatkowo napływać też zacznie między innymi zimne oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i od południowego – wschodu Europy.

 

 

Z kolei w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady mieszane i między innymi lokalne burze mogą pojawić się na wybrzeżu oraz też na zachodzie, południu i we wschodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -4 do – 2 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i od północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Natomiast do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem w całym kraju pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie bez opadów. Jedynie przelotne opady mieszane i niewykluczone między innymi lokalne burze mogą przechodzić nad południowym Bałtykiem oraz też na południu i we wschodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0 do +3 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą z południowego – zachodu i od północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Dodaj komentarz