W tygodniu pojawią się opady mieszane i lokalne Burze ! – prognoza na 12 lutego

Z upływem godzin nad obszarem kraju pogodę zacznie kształtować zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, za którym między innymi będą rozwijać się liczne komórki konwekcyjne lub też burze. Dodatkowo przynosząc ze sobą opady mieszane o zmiennym natężeniu i być może lokalne wyładowania atmosferyczne.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad morzem pojawi się na ogół zachmurzenie duże i umiarkowane z przejaśnieniami oraz między innymi występować będą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od -4 do 0 stopni. Wiatr nadal słaby i umiarkowany z południa i od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem na ogół będzie pochmurno oraz pojawią się przelotne opady mieszane i między innymi niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0 do +5 stopni. Wiatr również słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą z południa i od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Dodaj komentarz