W niedziele pojawią się opady mieszane i przejaśnienia ! – prognoza na 11 lutego

W ciągu najbliższej doby pogodę w kraju systematycznie kształtować będzie skraj niżu znad Morza Północnego oraz też napłynie zimne i wilgotne powietrze z południowego – zachodu i od północnego – zachodu. Dodatkowo od Niemiec nasuwać zacznie się też front okluzji, który przyniesie ze sobą opady mieszane.

 

 

Z kolei w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno i dość pogodnie bez opadów. Jedynie przelotne opady śniegu pojawią się na południu oraz w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -7 do 0 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu i południa oraz też miejscami zmienny z przewagą ze wschodu i z północy. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Natomiast przed południem oraz w ciągu dnia i też wieczorem na ogół będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach i nad morzem pojawią się przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Jedynie początkowo dość pogodnie i bez opadów będzie na południowym – zachodzie oraz częściowo w Centrum i na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3 do +4 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Dodaj komentarz