Weekend w kraju upłynie pod znakiem zmiennej pogody ! – prognoza na 10 lutego

Przez weekend obszar kraju początkowo jeszcze będzie pod wpływem wyżu znad Rosji. Natomiast od Niedzieli i z początkiem przyszłego tygodnia wpływ na pogodę zacznie mieć już niż znad Morza Norweskiego oraz i między innymi nasuwać będzie się znad Niemiec również front okluzji, który przyniesie ze sobą początkowo opady śniegu i dodatkowo niewykluczone burze śnieżne. 

 

 

Z kolei w ciągu nocy i o poranku przeważnie na dużym obszarze Polski będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz też pojawią się przelotne opady śniegu.  Jedynie bez opadów i dość pogodnie nadal będzie między innymi w zachodniej oraz też w Centralnej i północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -8 do -2 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość  stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Zaś przed południem oraz w ciągu dnia i na ogół wieczorem na ogół pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami bez opadów. Jedynie przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem występować mogą we wschodniej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -2 do +3 stopni. Wiatr nadal słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą z północy i od południowego – wschodu. Ciśnienie nadal początkowo będzie dość stabilne a pod wieczór stopniowo zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Dodaj komentarz