W piątek będzie pogodnie i z licznymi opadami Śniegu ! – prognoza na 9 lutego

Polska nadal pozostanie w najbliższych dniach pod wpływem wyżu znad północnej części Europy. Jedynie we wschodniej i południowej części kraju zaznaczy się front atmosferyczny, który przyniesie przelotne opady mieszane lub między innymi śnieg.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz też występować będą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów będzie na zachodzie i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -8 do – 2 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego – zachodu i od północnego – wschodu oraz w Centrum i na zachodzie może również być zmienny z przewagą z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będzie pochmurno oraz pojawią się w wielu miejscach przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Jedynie dość pogodnie oraz z większymi przejaśnieniami i też bez opadów na ogół będzie w zachodniej i północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -3 do +1 stopnia. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego -wschodu oraz zmienny z przewagą z północnego – zachodu i od południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Dodaj komentarz