W wielu miejscach pojawią się opady mieszane i chmury ! – prognoza na 8 lutego

Z upływem doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem wyżu oraz też pod znakiem ciepłego frontu atmosferycznego, który w wielu miejscach Polski na nowo przyniesie przelotne opady mieszane i lokalnie między innym też śnieg. 

 

 

Z kolei w ciągu nocy i o poranku również na przeważającym obszarze będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz też pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem i śnieg o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i na ogół bez opadów będzie na zachodzie i w całej północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -9 do -1 stopnia. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i zmienny z przewagą ze wschodu i od południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół pojawi się zachmurzenie duże i umiarkowane z większymi przejaśnieniami. W dodatku na południu oraz w Centrum i na wschodzie Polski nadal występować będą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów na ogół będzie na zachodzie oraz też w północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -2 do +1 stopnia. Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą z północy. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Dodaj komentarz