W wielu miejscach Polski będzie się wypogadzać ! – prognoza na 7 lutego

Z upływem kolejnej doby obszar kraju nadal pozostanie pod wpływem wyżu znad Rosji. W zamian tego między innymi będzie też napływać mroźne oraz dość suche i wilgotne powietrze z południa i ze wschodu Europy. Dodatkowo przynosząc w wielu miejscach Polski liczne przejaśnienia i większe również chwile ze słońcem.

 

 

Natomiast początkowo jeszcze w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze będzie pochmurno i dość pogodnie bez opadów. Jedynie nadal przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu i również niewykluczone też lokalne burze z gradem pojawią się na Wybrzeżu i w północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -10 do – 4 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą z południowego – zachodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i na ogół wieczorem będzie dość pogodnie oraz pochmurno z większymi przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne symboliczne opady śniegu i deszczu ze śniegiem pojawią się nad samym morzem i w południowej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -2 do +3 stopni. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany ze wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego – wschodu i z południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Dodaj komentarz