We wtorek przelotnie popada śnieg i utrzyma się mróz ! – prognoza na 6 lutego

Z upływem kolejnych dni obszar kraju nadal będzie pod wpływem wyżu ( Dino ) znad Skandynawii. W dodatku też znad Bałtyku i od zachodu na nowo między innymi rozwijać będą się liczne komórki konwekcyjne, które na ogół przyniosą przelotne silne śnieżyce lub też opady drobnego gradu i krupy śnieżnej.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie występować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane z większymi przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu nadal występować będą nad morzem oraz na Pomorzu w Centrum a także na wschodzie i południu Polski. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie i bez opadów. Dodatkowo w strefie oddziaływania konwekcji możliwe będą w obszarze Polski północnej i na Wybrzeżu lokalne burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -9 do -3 stopni. Wiatr nadal słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą z północnego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół w całym kraju będzie dość pogodnie oraz pojawi się lokalnie zachmurzenie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami oraz bez opadów. Jedynie przelotne opady śniegu nadal występować będą na obszarze Polski północnej i Centralnej. Temperatura powietrza wyniesie od -3 do 0 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany oraz wiejący z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą z południowego – wschodu i od południa. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Dodaj komentarz