W tygodniu pojawi się mróz i też opady śniegu ! – prognoza na 5 lutego

Przez najbliższe dni nad obszarem kraju pogodę kształtować zacznie wyż znad Skandynawii. W dodatku z północnej części Kontynentu nadal będzie napływać mroźne oraz i też wilgotne między innymi powietrze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i poranku przeważnie pojawi się zmienne i umiarkowane zachmurzenie oraz też występować będą przelotne opady śniegu i dodatkowo nad morzem niewykluczone mogą być lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od -8 do -2 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany oraz zmienny z przewagą z północy i od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem pojawią się chmury i liczne przejaśnienia. Dodatkowo przelotnie też występować będą opady śniegu lub deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -5 do 0 stopni. Wiatr nadal słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą z północy. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Dodaj komentarz