W niedziele pojawią się też przejaśniania i opady mieszane ! – prognoza na 3 lutego

Z upływem doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem niżu znad Białorusi i na ogół w strefie frontu atmosferycznego, który w wielu miejscach przyniesie ze sobą między innymi opady mieszane i być może też lokalne burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz też występować będą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym – wschodzie. Temperatura wyniesie od -8 do -1 stopnia. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północy i zmienny z przewagą od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz w wielu miejscach niewykluczone mogą być lokalne między innymi burze. Jedynie bez opadów powinno być na Warmii i Podlasiu. Temperatura powietrza wyniesie od -1 do +2 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany oraz też wiejący ze zmiennych kierunków z przewagą z północy i od południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Dodaj komentarz