Weekend przyniesie chmury i liczne opady mieszane ! – prognoza 3 lutego

W ciągu kolejnej doby obszar kraju będzie pod wpływem kolejnego niżu znad Rumunii. W dodatku z południa w głąb Polski nasuwać będzie się dość aktywny front atmosferyczny, który od południowego – wschodu po wschód też naszego kraju przyniesie ze sobą dość obfite oraz umiarkowane opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Poza tym z północnej części Kontynentu zacznie również napływać chłodne oraz i też wilgotne powietrze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze przeważnie pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południowym – zachodzie i Podlasiu. Temperatura powietrza wyniesie od -5 do 0 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południa oraz z południowego – wschodu i ze zmiennych też kierunków z przewagą z południowego – zachodu i od północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem w całym kraju i też nad morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo nadal występować będą przelotne słabe oraz i dość intensywne opady deszczu ze śniegiem i między innymi niewykluczone mogą być też lokalne pojedyncze burze. Jedynie bez opadów powinno być częściowo w Centrum kraju i na Podlasiu. Temperatura powietrza wyniesie od +1 do +4 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą z południa i od północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Dodaj komentarz