W piątek pojawią się przejaśnienia i opady mieszane ! – prognoza na 2 lutego

Z upływem kolejnej doby obszar kraju początkowo jeszcze będzie pod wpływem niżu znad Danii i między innym też pod znakiem kolejnego frontu okluzji, który w wielu miejscach Polski przyniesie ze sobą opady mieszane i być może też lokalne burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze pojawi się na ogół duże i całkowite zachmurzenie oraz występować będą przelotne słabe i umiarkowane opady deszczu ze śniegiem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i częściowo w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2 do +1 stopnia. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i zmienny z przewagą od zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz w południowej części Polski mogą też lokalnie pojawić się słabe burze. Jedynie bez opadów z licznymi przejaśnieniami będzie w zachodniej części kraju. Temperatura wyniesie od +1 do +5 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i zmienny z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Dodaj komentarz