W wielu miejscach rozwijać będą się komórki Burzowe ! – prognoza na 1 lutego

Nowy początek miesiąca jak i najbliższa doba nadal znajdować będą się pod wpływem niżu znad Szwecji i Bałtyku. W dodatku od północnego – zachodu w głąb Polski na nowo nasunie się też chłodny front atmosferyczny, za którym rozwijać będą się komórki lub między innymi liniowe pasma konwekcyjne, przynoszące intensywne opady mieszane lub również lokalne burze i miejscami silny wiatr.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku również będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W dodatku na obszarze częściowo Polski północnej oraz na zachodzie i południu mogą zacząć rozwijać się komórki burzowe, które na ogół będą związane z przemieszczającym się od północnego – zachodu chłodnym frontem atmosferycznym. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od 0 do +3 stopni. Wiatr będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i zmienny z przewagą od zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem pojawi się w całym kraju całkowite oraz zmienne i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą między innymi przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz w wielu miejscach niewykluczone mogą być lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +3 do +7 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu i zmienny z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Dodaj komentarz